LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Mēbeļu tirgotāja SIA "Conchas de mar" ir iekļauta "melnajā" sarakstā PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Otrdiena, 19 jūlijs 2022 13:26

banner melnais saraksts

Biedrība "Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija" (PIAA) informē, ka Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) izveidotajā "melnajā sarakstā" iekļauta SIA "Conchas de mar" par to, ka tā neizpildīja Patērētāju strīdu risināšanas komisijas lēmumu ar kuru tai uzlikts par pienākumu atmaksāt patērētājam 600,00 EUR par nepiegādātām precēm.

SIA "Conchas de mar", kura tirgo mēbeles vietnē facebook.com, vienojās ar patērētāju par krēslu piegādi un saņēma no patērētāja avansu 600 EUR apmērā, tomēr krēslus noteiktajā termiņā nepiegādāja. Sakarā ar to, ka krēslu piegāde tika aizkavēta uz nenoteiktu laiku, bet patērētājam krēsli bija nepieciešami uz noteiktu datumu, kā arī patērētājs nevēlējās saņemt krēslus citā krāsā, tad patērētājs iesniedza SIA "Conchas de mar" iesniegumu par atteikšanos no krēslu pasūtījuma un samaksātās avansa summas 600,00 EUR atmaksu. Nesaņēmis naudas atmaksu, patērētājs vērsās Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, bet vēlāk - arī Patērētāju strīdu risināšanas komisijā.

Komisija, izvērtējot lietas materiālus, konstatēja, ka nepastāv strīds par pasūtītajiem krēsliem, kā arī par to, ka veikta samaksa un krēsli nav piegādāti, bet strīds ir par to, ka nav atmaksāta par krēsliem samaksātā naudas summa.

Pamatojoties uz Patērētāju tiesību aizsardzības likuma normām, komisija secināja, ka konkrētajā gadījumā patērētājai ir tiesības vienpusēji atkāpties no līguma un saņemt atmaksu par nepiegādātām precēm 600,00 EUR apmērā.

"Melnais saraksts" ir izveidots, lai informētu patērētājus par komersantiem, kuri nepilda Patērētāju strīdu risināšanas komisijas lēmumus un, tādējādi, palīdzētu patērētājiem izdarīt izvēli par preces iegādi vai pakalpojuma izmantošanu.

Ar "melno sarakstu" un komisijas lēmumu izrakstiem var iepazīties šeit. Informācija par Patērētāju strīdu risināšanas komisiju ir šeit.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 19 jūlijs 2022 13:32
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack